Програма для студентів-архітекторів "Муніципальна архітектурна практика 2019"

 

 

Під час академічного навчання важливим, а інколи і визначальним етапом стає закріплення знань на справжніх практичних кейсах. Такий досвід допомагає зрозуміти справжні потреби суспільства, підвищити мотивацію й навіть визначитися з подальшим працевлаштуванням.


Наразі Україна проходить процес децентралізації, під час якого щодня постають нові виклики для органів місцевого самоврядування, одним з яких стає потреба у якісному благоустрої громадських територій, реконструкції існуючих обєктів та будівництві нових. 

Одним з найважливіших етапів у цьому процесі є чітке визначення потреб громадськості та можливостей території даних об'єктів. Планування повинне бути якісним та продуманим, будь-який елемент - обгрунтованим, адже ресурси (фінансові, часові та людські) нових об'єднаних територіальних громад в умовах розвитку повинні бути використані максимально ефективно.

Програма муніципальної архітектурної практики складена таким чином, щоб ознайомитися з особливостями роботи в органах місцевого самоврядування, отримати навички роботи в команді та навчитися проводити громадські обговорення.

 

 

Викладачі

Witold Hebanowskl - соціолог, тренер багатьох лідерських програм, директор міжнародного фестивалю OneCaucasus (Грузія), президент польської фундації "Інший простір" (Варшава). Серед програм, які наразі реалізує фундація - "Академія молодих архітекторів 2019", для старшокласників Варшави, які планують пов'язати своє життя з архітектурою. Курс включає дослідження та планування громадського простору однієї із шкіл Варшави.

Поліна Вєтрова - архітекторка, член правління та менеджерка проектів ГО "Гадяч дружній". Має досвід роботи викладача (Гадяцький коледж культури та мистецтв ім. І.П.Котляревського) та начальника відділу архітектури та містобудування у двох муніципалітетах (м. Гадяч Полтавської області та м. Тростянець Сумської області).
Учасниця проекту Міністерства культури України "Школа культурного лідерства" та програми CANactions school for urban stadies "Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад"

 



Програма практики

 

Програма практики в 2019 році складається з двох частин:

 

1. Підготовка

23-25 квітня та 20-22 травня 2019 року (Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка):

  • ознайомлення з функціями архітектора на службі в органах місцевого самоврядування;
  • моделювання процесу співпраці незалежного архітектора з органами місцевого самоврядування;
  • отримання навичок командної роботи.

 

2. Практика

Вересень-жовтень 2019 року (одна з чотирьох об'єднаних територіальних громад (Полтавської чи Сумської області):

  • співпраця з муніципалітетом при формуванні вихідних даних для проектування, дослідження території;
  • залучення до процесу підготовки архітектурного конкурсу;
  • практика участі у процесі партисипативного планування громадських просторів.

 

В процесі роботи практиканти отримають власний практичний кейс (результати виконаної роботи в рамках практики) для майбутнього портфоліо та можливість участі у подальших проектах польсько-української співпраці, які включають міжнародну складову.

 

Всі заходи в рамках програми є безкоштовними.

Транспортні витрати та харчування покриваються за рахунок проекту.

 

Фото з воркшопів, які проводяться для студентів архітектурного факультету Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка (перша частина Муніципальної архітектурної практики 2019).